Optu Oy
Y-tunnus: 0836994-5
Postiosoite: Lähteentie 2, 13700 Parolannummi
Ladataan
Yleiset tiedot
Yrityksen perustiedot, kuten yhteystiedot, sijainti ja rekisteröintitiedot.
Aputoiminimet: Suomen Informaatioteknologia IT
Päätoimiala: Televiestintälaitteiden vähittäiskauppa (47420)
Yrityksen tyyppi: OY
Perustettu: 36 vuotta sitten (1990.05.02)
Kotipaikka: Hattula
Viimeksi päivitetty: 2023.05.17
Postiosoite: Lähteentie 2
13700 PAROLANNUMMI
Sähköposti: Näytä
Matkapuhelinnumero: 044 733 2200
Kaupunki: Hattula
LEI-tunnus: 743700OFPAKW431VLD12
ALV-tunnus: FI08369945
Postiosoite:
Katu: Lähteentie 2
Postinumero: 13700
Kaupunki: Parolannummi
Maa: FI
Puhelinnumero: 044 733 2200
Rekisteröintipäivämäärä: 2019-03-10
Postiosoite
Rekisteröinnit
| Rekisteri | Tila | Aloituspäivämäärä |
|---|---|---|
| Kaupparekisteri | Rekisterissä | 1990-05-02 |
| Verohallinnon perustiedot | Rekisterissä | 1991-04-18 |
| Ennakkoperintärekisteri | Rekisterissä | 1996-09-01 |
| Arvonlisäverovelvollisuus | Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen | 1996-09-01 |
| Arvonlisäverovelvollisuus | Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta | 2002-06-11 |
Rekisteröintihistoria
| Rekisteri | Tila | Aloituspäivämäärä | Lopetuspäivämäärä |
|---|---|---|---|
| Työnantajarekisteri | Rekisterissä | 1996-09-01 | 2019-01-31 |
LEI-tunnuksen tiedot
LEI (Legal Entity Identifier) on ainutlaatuinen 20-merkkinen koodi, jota käytetään tunnistamaan rahoitustoimintaan osallistuvia yrityksiä.
| LEI-tunnus | Tila | lei.sart-date | Rekisteri |
|---|---|---|---|
| 743700OFPAKW431VLD12 | Aktiivinen | 2/4/2021 | Yritys- ja yhteisötietojärjestelmä |
743700OFPAKW431VLD12
Aktiivinen
2/4/2021
Yritys- ja yhteisötietojärjestelmä
LEI-tunnus nykytilanne
| Viimeinen päivityspäivämäärä | 2/4/2023 |
|---|---|
| Seuraava tarkistuspäivämäärä | 2/4/2024 |
Valtion ostot
Liiketoiminnan tapahtumat, joissa myydään tavaroita, palveluita tai töitä valtion, kaupungin tai kunnan yksiköille tai julkisille organisaatioille.
Kuntien ostot
| Lasku id | Tili | Tiliointisumma | Tositepvm | Toimittaja nimi | Hankintayksikko tunnus | Hankintayksikko | Yläorganisaatio tunnus | Yläorganisaatio | Sektori | Palveluryhmä | Hankintakategoria |
|---|
Ei saatavilla.
Verotus
Tiedot verotettavasta tulosta, maksuunpannun veron yhteismäärä, ennakoiden yhteismäärä ja veronkannossa maksettava tai palautettava määrä verovuosittain. Yritysten ja yhteisöjen tuloverotuksen tiedot tulevat julkisiksi verovuotta seuraavan kalenterivuoden marraskuun alussa.
| Vuosi | Verotuskunta | Verotettavat tulot | Maksuunpannut verot | Ennakot yhteensä | Veronpalautus | Jäännösvero |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2011 | 109 HÄMEENLINNA | 10 062,24 € | 2 668,32 € | 0,00 € | 0,00 € | 2 668,32 € |
| 2012 | 109 Hämeenlinna | 8 641,79 € | 2 417,24 € | 2 117,24 € | 0,00 € | 300,00 € |
| 2013 | 109 Hämeenlinna | 0,00 € | 0,00 € | 0,00 € | 0,00 € | 0,00 € |
| 2014 | 109 Hämeenlinna | 137 795,05 € | 28 006,16 € | 28 048,93 € | 42,77 € | 0,00 € |
| 2015 | 109 | 455 734,83 € | 93 309,09 € | 50 000,00 € | 0,00 € | 43 309,09 € |
| 2016 | 109 Hämeenlinna | 26 236,81 € | 5 252,23 € | 4 815,15 € | 0,00 € | 437,08 € |
| 2017 | 109 Hämeenlinna | 45 508,80 € | 9 101,76 € | 9 101,76 € | 0,00 € | 0,00 € |
| 2018 | 109 Hämeenlinna | 44 245,82 € | 8 849,16 € | 15 467,90 € | 6 618,74 € | 0,00 € |
| 2019 | 082 Hattula | 317 692,05 € | 64 615,33 € | 63 136,65 € | 0,00 € | 1 478,68 € |
| 2020 | 082 Hattula | 3 547,38 € | 709,48 € | 1 647,94 € | 938,46 € | 0,00 € |
| 2021 | 082 Hattula | 15 413,02 € | 3 082,60 € | 3 999,96 € | 917,36 € | 0,00 € |
| 2022 | 082 Hattula | 29 591,65 € | 5 918,33 € | 5 918,33 € | 0,00 € | 0,00 € |
| 2023 | 082 Hattula | 3 792,12 € | 758,42 € | 0,00 € | 2 324,14 € | 0,00 € |
| 2024 | 082 Hattula | 0,00 € | 0,00 € | 0,00 € | 5 918,28 € | 0,00 € |
Valtion rahoitukset
Myönnetyt ja maksetut valtion ja EU:n tutkimus-, kehitys- ja innovaatiorahoitukset.
Myönnetty
| Vuosi | T&K rahoitukset € | T&K lainat € | EU rakennerahasto € | Tutkimusrahoitus € | Yhteensä € |
|---|---|---|---|---|---|
| 2015 | 88 300 € | 0 € | 0 € | 0 € | 88 300 € |
Maksettu
| Vuosi | T&K rahoitukset € | T&K lainat € | EU rakennerahasto € | Tutkimusrahoitus € | Yhteensä € |
|---|---|---|---|---|---|
| 2016 | 88 300 € | 0 € | 0 € | 0 € | 88 300 € |
Verovelat
Merkinnät verovelkarekisterissä. Verovelkarekisteri on julkinen palvelu, josta voi tarkistaa tietoja yrityksen tai elinkeinonharjoittajan mahdollisista veroveloista sekä ilmoituslaiminlyönneistä.
2023.04.30
Ei rekisteriin merkittyä verovelkaa.
Ei rekisteriin merkittyjä puutteita oma-aloitteisten verojen veroilmoituksen antamisessa.